top of page

História

Jazero sa nachádza pri obci Krivosúd-Bodovka asi 1 km smerom na obec Beckov. Jeho rozloha sa začala budovať v roku 1993, keď sa z odhrnutej ornej pôdy vybudovali brehy budúceho jazera. Začala sa ťažba štrku a každým  rokom sa vyťažené miesta menili na väčšiu vodnú plochu.

Jeho priemerná hĺbka je približne 2,5 m, no nájdete tu aj plytčiny s hĺbkou 0,5 až 1 m a najhlbšie miesta majú 4 metre. Jazero býva v letných mesiacoch mierne zarastené vodnými rastlinami, čo pomáha rybám k lepšiemu úkrytu a rybárom naopak ku ťažšiemu zdolávaniu rýb.

Netrvalo dlho a voda po zásluhe miestnych urbárov ožila (výsadbou kapra rybničného). Pri zarybnení nám pomohla aj príroda, keď v roku 1998 po takzvanej 100-ročnej vode sa vyliala rieka Váh a do jazera sa dostali ryby z rybníku Bodovka II, ale aj z Váhu. V takejto rozvodnenej ploche mali kapre trávnatý raj, čo sa hneď po roku ukázalo a jazero bolo plné malých kapríkov všetkých druhov (lysec, šupináč, riadkový...). Okrem kapra sa tu nachádzajú tieto druhy rýb: šťuka severná, zubáč veľkoústy, úhor, pleskáč, karas zlatistý, ostriež, červenica, belička.

Prvé väčšie rybárske úspechy sme zaznamenali už v roku 2000, keď sa nám podarilo uloviť kaprov aj nad 10 kg. Od tejto doby je jazero pravidelne zarybňované a obhospodarované. Doposiaľ najväčší zaznamenaný ulovený kapor vážil 27 kg, ktorý bol samozrejme pustený späť do svojho živlu.

Brehy jazera sú upravené, zatrávnené a pripravené aj k bivakovaniu. Nachádzajú sa tu vyhradené miesta na otvorený oheň ako aj sociálne zariadenia (latríny). Pre nerybárov je tu možnosť navštíviť kultúrne pamiatky: Beckovský hrad, Trenčiansky hrad a iné, ale aj okolité hory skrývajú často krásne hubárske zážitky.

bottom of page